WYBURZANIE ŚCIAN

WARSZAWA

WYBURZANIE ŚCIANEK DZIAŁOWYCH

I INNE PRACE ROZBIÓRKOWE

Modernizacja wnętrz często potrzebna jest mieszkańcom, gdy zmienia się liczba domowników lub gdy są znudzeni starym wyglądem domu. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wyburzenie ścian, postawienie nowych ścian działowych. Wykona się w ten sposób dodatkowe przejście, świetlik lub okno. Jednak jest to zadanie dla profesjonalisty, ponieważ tego typu modernizacja ingeruje w strukturę budynku. W związku z czym konieczna jest opinia konstruktora lub architekta, który potwierdzi bezpieczeństwo planowanych działań.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
PODCZAS WYBURZEŃ

linia

Należy pamiętać, że nie wolno rozbierać czy wyburzać ścian nośnych budynku, a ingerencja możliwa jest tylko w ścianki działowe, które nie przenoszą żadnych obciążeń konstrukcyjnych budynku. Dla nas wskazówką, mówią o tym, jakiego rodzaju ścianę mamy przed sobą, jest jej grubość. Ściana o grubości nie przekraczającej 16 cm jest raczej ścianą działową.

Katastrofą budowlaną grozi na przykład wyburzenie ściany, stanowiącej podporę dla ścian z wyższych kondygnacji, ustawianych jedna na drugiej. Zdarza się tak najczęściej w przypadku starszego budownictwa. W wyburzanych ścianach trzeba sprawdzić również obecność przewodów instalacyjnych lub rur co, oraz przemyśleć, jak zmienić ich przebieg.

Wyburzenia ścian działowych Warszawa. Po wyburzeniu możemy zaoferować zamontowanie nowej ścianki z płyt kartonowo-gipsowych.

 

MATERIAŁY I NARZĘDZIA
Z KTÓRYCH KORZYSTAMY

linia